Jak zjistím, že se jedná o podvodný email?

Dostáváme mnoho stížností od zákazníků, kteří obdrželi falešná oznámení o vítězství. Dovolujeme si nabídnout následující rady každému, kdo se stal obětí těchto podvodů:

Za prvé, obdržíte-li oznámení o vítězství, mějte prosím na paměti, že i kdyby se jméno našeho zástupce Camelot nebo MUSL nebo jakékoliv jiné loterijní organizace objevilo v korespondenci, pamatujte, že náš email s výsledky bude vypadat následovně:Přirozeně zde platí zlaté pravidlo:

**POKUD JSTE SI LOS NEZAKOUPILI, NEMŮŽETE V LOTERII VYHRÁT**

Pokud jste však stále přesvědčeni, že se jedná o legitimní výhru, doporučejeme vám postupovat dle následujících snadných kroků:

Pokyny

 • Krok 1:
  Zeptejte se sami sebe, zda jste zadali loterii otázku. Podvodný dopis či email často tvrdí, že je loterie sponzorována velkou společností jako například Microsoft a vítězové byli vybráni náhodně či jiným jednoznačným způsobem. To není, jak opravdové loterie fungují. Legitimní loterie od vás vyžaduje los zakoupit nebo provést vstup. Loterie s náhodným výběrem emailů nejsou legitimní.
 • Krok 2:
  Podívejte se na pravopisné a gramatické chyby v dopisech nebo emailech, které tvrdí, že jste vítěz. Většina loterijních podvodů pochází ze zemí, kde se češtinou/slovenštinou běžně nemluví. Skutečný dopis od legitimní společnosti by nebyl plný chyb.
 • Krok 3:
  Hledejte neosobní oznámení, které vás označuje jako "Drahý Šťastný Výherče" namísto vašeho jména. Pokud jste se legitimně přihlásili do soutěže a uvedli kontaktní informace, korespondence by byla osobní.
 • Krok 4:
  Buďte opatrní, jestliže vás oznámení nabádají udržet vaší cenu v tajnosti. Pravá loterie je pravým opakem; vítězové jsou použiti pro propagaci soutěží. Podvodníci chtějí, abyste skrývali vaší údajnou výhru, a tak ostatní nebudou varováni před podvodem. Jak je již řečeno, jednou z výhod hraní skrz službu jako je ta naše je, že si můžete ponechat anonymitu.
 • Krok 5:
  Buďte opatrní před dopisy, které vyžadují okamžitou reakci. Existují směrnice legitimních loterií, kde musíte vybrat svou cenu, ale je to jen otázkou dnů. Podvodníci se snaží vytvořit pocit naléhavosti, aby vás přinutili jednat bez přemýšlení a případného rozpoznání podvodu.
 • Krok 6:
  Buďte na pozoru před daňovými podvody. Pokud jste vyzváni k zaplacení poplatku z daně nebo zpracování – nebo jiného domnělého důvodu – je to varování, že se jedná o falešnou loterii. Mnoho loterijních podvodů vám pošle kontrolu, jako část vaší domnělé výhry, ale dostanete pokyn k zaslání části peněz zpět k zaplacení daní nebo nějakého jiného poplatku. Kontrola je vlastně podvrh, ale v době, kdy to banka zjistí, vy jste již poslali peníze podvodníkům a ty podléhají bance.


Nedávno jsme zjistili, že podvodníci uvádějí naše detaily a internetové adresy v místě emailu pro podpis, které lákají zákazníky ke kliknutí a zobrazení našich stránek. Toto provádějí za účelem získání důvěryhodnosti. NENECHTE SE TÍM ZMÁST, I KDYŽ MOHOU VYPADAT VELMI VĚROHODNĚ.

Pokud si nejste jisti, kontaktujte prosím naše oddělení zákaznické obsluhy. Velmi rádi vám při identifikaci podvodů pomůžemeSupport Rating antilles SRC Comodo Underage

Obchodní podmínky
This website is owned and operated by Secure View Services Limited, 3rd Floor Methonis Tower, 73 Archbishop Makarios Avenue, Cyprus, using the gaming license of its holding company, Play UK Internet, N.V.

PlayUKinternet a s ním spojené obchodní značky působí jako nezávislá služba nakupující losy a není ani spojený či přidružený k Národní Loterii, MUSL, Camelot Plc a ani k žádné společnosti, která spravuje jakýkoliv produkt jejichž služby používají

© 2017 Play UK Internet N.V